Internet

Affiliate marketing – výhodný spôsob reklamy a aj zárobku.

Možností zárobkov prostredníctvom marketingu je na internete neúrekom. Ak ste jedným z tých, ktorí hľadajú zaujímajú spôsoby, ako dosiahnuť pasívny príjem v online prostredí, tento článok je pravdepodobne pre vás. Kto by nechcel sedieť s vyloženými nohami, pričom peniaze na účte samé pribúdajú. Takto asi rozmýšľajú všetci tí, ktorí sa rozhodli vydať cestou affiliate marketingu. Celé tajomstvo, ktoré za tým všetkým stojí, je v podstate v získavaní príjmu za poskytovanie reklamy niekomu druhému. Ak vlastníte web stránku, blog alebo instagram, predajcovia produktov a služieb vás môžu osloviť za účelom propagácie. Vy tak vystupujete ako prostredník medzi predajcom a zákazníkom. Za vopred stanovených podmienok a po splnení stanoveného cieľa (zákazník si produkt inzerovaný na vašej stránke kúpi) získavate províziu. Mnoho súčasných influencerov na instagrame zarába na podobnom princípe. Taktiež veľa známych e-shopov funguje v podstate ako Google pre daný typ výrobkov. Zákazník si vyberie z ponuky produkt, ktorý sa mu páči a ak si ho chce objednať, bude presmerovaný na originálneho predajcu, kde môže dokončiť kúpu. A affiliate partner následne inkasuje províziu.

Affiliate

Ak sa nachádzate v pozícii inzerenta, treba si určite dávať pozor na to, s kým zmluvu o affiliate partnerstve uzatvárate. Sprostredkovateľské stránky často používajú podvodné spôsoby s cieľom umelo navýšiť zisk. Ďalším negatívnym spôsobom affiliate marketingu je situácia, kedy váš affiliate partner prevádzkuje pofidérnu stránku, ktorá na prvý pohľad nevyzerá dôveryhodne.

Marketin

Takýmto spôsobom ani zákazník nebude mať záujem o váš produkt. Pre vás aj váš biznis je preto výhodnejšie osloviť profesionálnu agentúru, ktorá vám s affiliate marketingom pomôže. Affiliate seolight.cz je tým správnym miestom, kde dostanete odpovede na všetky vaše otázky.