Nezařazené

Ako si vybrať pracovné rukavice

Pracovné rukavice patria k neodmysliteľnej výbave každého, kto sa rád rýpe v záhradke, kto opravuje autá alebo toho, kto sa venuje akýmkoľvek iným prácam, pri ktorých si potrebuje chrániť svoje ruky. Viete, ako si rukavice správne vybrať? Že nie? Tak vám v tom trochu poradíme.

Žena s pracovnými rukavicami na rukách drží burinu v rukách

Počet oderov je najdôležitejší údaj
Pri kúpe rukavíc si nevšímajte len to, koľko stoja, ale i to, ako kvalitné sú alebo nie sú. Hlavným údajom by pre vás mal byť počet oderov. To v preklade znamená údaj o tom, koľko dané rukavice vydržia. Nebudeme vás zaťažovať komplikovanými technickými údajmi. Stačí vám vedieť len to, že čím vyšší počet oderov je uvedený na rukaviciach, tým dlhšie vám poslúžia a tým viac ich môžete používať, a to aj pri náročnejších prácach.

Myslite na teplo a pohodlie svojich rúk
Ak si vyberáte pracovné rukavice na leto, nemusíte venovať až tak veľkú pozornosť vhodným materiálom. Rukavice na zimu, to už je však trochu iné. V zime potrebujete mať pri akejkoľvek práci ruky v teple. Preto si vyberajte rukavice s vnútorným zateplením alebo také, ktoré sú vyrobené napríklad goretexu, alebo iných nepremokavých a teplých materiálov. Pamätajte, že s omrznutými prstami neurobíte nič. Problémom sú aj práce, kde nepotrebujete jemnú motoriku, preto si na zimu určite vyberajte skutočne teplé a zároveň pohodlné pracovné rukavice.

Sivé zimné rukavice

Pozor na správnu veľkosť
Veľkosť je posledným údajom, ktorý je pri výbere pracovných rukavíc extrémne dôležitý. Rukavice vám nesmú na rukách visieť, no ani ich príliš sťahovať, obtiahnuté rukavice by ste si mali vyberať hlavne na činnosti, pri ktorých potrebujete využívať svoju jemnú motoriku, napríklad pri oprave auta. voľnejšie a možno i trochu hrubšie rukavice zas potrebujete pri hrabaní sa v zemi alebo rúbaní dreva, teda pri činnostiach, kde nie je jemná motorika až tak podstatná.