Nezařazené

Dogfrisbee


Dogfrisbee je šport, ktorý hrá psovod spolu so svojim psom. V tejto disciplíne musíte fungovať ako nerozlučná dvojka – jeden tým. Psovod vyhodí lietajúci tanier (frisbee) a pes ho musí chytiť ešte za letu vo vzduchu. Výhodou tohto športu je, že sa mu môžu venovať ľudia akejkoľvek vekovej kategórie a taktiež psy všetkých veľkostí a plemien. Jedinou podmienkou je, že miláčik musí byť v dobrej zdravotnej kondícii. Nezúfajte, pokiaľ patríte k tým menej zručným – hádzať takýto typ disku sa môže naučiť naozaj ktokoľvek.

kolie
 
V prvom rade ide o zábavu, ak sa vám však bude veľmi dariť počas tréningov, môžete sa prihlásiť do súťaže. Dvojice môžu súťažiť v niekoľkých disciplínach podľa vlastného výberu:
 
 

  1. Time trial

Na ihrisku sa vyznačí druhá rovnobežná čiara, ktorá vyčlení územie, za ktorým musí pes v čo najkratšom čase dvakrát chytiť a priniesť hodené frisbee.

  1. Dogdartbee

V určitej vzdialenosti od štartu je stred terča, ktorý je tvorený kružnicami. Hodnotí sa ten bod, kde dopadnú predné labky psa, počas toho, keď chytí disk.

  1. Quadruped

Ide o disciplínu v hode do diaľky, pri ktorej sa vyraďuje. Jednotlivé skupiny súťažia medzi sebou o čo najdlhšie chytený hod. Najslabšia dvojka vypadne a ostatní postupujú ďalej. Ide o jedinú disciplínu, v ktorej muži a ženy súťažia zvlášť.

  1. Super pro toss and fetch

Ihrisko rozdelia do piatich zón, ktoré sú rôzne bodované podľa toho, v ktorej z nich pes chytí disk. Každá dvojica má 90 sekúnd na to, aby nahrali čo najväčší počet bodov.

knírač

  1. Freestyle

Ide o najťažšiu disciplínu. Každá dvojica má k dispozícii  desať diskov, hudbu podľa vlastného výberu a dve minúty času, počas ktorého musia predviesť nacvičenú choreografiu.
Súťažiť môžu psy od troch mesiacov.
 
TIP:Zaobstarajte si špeciálny typ disku, ktorý má širšie a hladšie hrany, aby ho pes mohol chytiť bez toho, aby sa poranil. Ak sa náhodou stane, že pes o disk nejaví záujem, tak nezúfajte.Väčšina z nich počká, kým tanier padne na zem a až potom sa mu začnú venovať. Vyzbrojte sa dávkou trpezlivosti a čoskoro sa dostavia prvé úspechy.