• Zdravie

    Na kŕčové žily nezabúdajte ani počas spánku

    Snažte sa veľa chodiť, nestojte dlho bez pohnutia, nezaťažujte svoje nohy, snažte sa dlho nesedieť bez toho, aby ste sa aspoň na pár minút poprechádzali, schudnite, nefajčite, noste kompresné pančuchy a tak ďalej. O kŕčových žilách a ich liečbe, prevencii a zmierňovaní ich nepríjemných prejavov sa toho dočítate veľa, no a v drvivej väčšine prípadov http://www.antimon.gov.sk/88-sk/prehlad-pripadov/ sa dočítate veci, ktoré som vám práve vymenovala. Nič viac mi dokonca nepovedala ani moja cievna lekárka. Nemôžem s istotu povedať, či jej veľmi okresaný okruh vedomostí bol spôsobený tým, že nepatrila k tým najlepším lekárom na svete alebo je to tak všade, no jednu veľmi dôležitú vec, ktorú mi moja pani doktorka zabudla…

  • Zdravie

    Ako nám pomáha vitamín B2 a kde ho nájdeme?

    Jediným z kategórie vitamínov B je vitamín B2, nazývaný tiež riboflavín. Je to oranžovo-žlté farbivo prírodného pôvodu, ktoré je ťažšie rozpustné vo vode.   Ako nám pomáha vitamín B2 Vo veľkej mierne sa podieľa na metabolizme a energetickej premene, hlavne cukrov, tukov a aminokyselín. Ak ho máme dostatok, pomáha nám bojovať s únavou a vyčerpanosťou a má vplyv aj na správne fungovanie nervovej sústavy. Prispieva k regulácii telesného rastu, zdravej funkcii pokožky a očí. Nemenej dôležitú úlohu zohráva v procese tvorby červených krviniek. Má aj antioxidačné účinky.   Kde ho nájdeme Riboflavín je súčasťou živočíšnych aj rastlinných výrobkov.   Živočíšne výrobky: Mlieko a mliečne výrobky Vajcia Mäso – hlavne bravčové a hydina, baranie a jahňacie mäso Ryby – najmä morské ryby ako…

  • Zdravie

    Náhla bolesť kĺbov

    Jedného dňa všetci z detských čias vyrastieme a plne čelíme reálnemu svetu, ktorý nám vtedy pripadal normálne. Po prebudení človek báda na sebe rôzne zmeny, chodí predsa do práce, namáha sa – a to najmä pri viachodinovej záťaži určitej partie tela. Nie je však klamstvo, že ľudia so sedavým zamestnaním tiež netrpia, práve naopak. Sedavé zamestnanie vie byť aj prínosom, pretože jednoducho sedíte a manipulujete napríklad s počítačom. čo sa ale deje v našom organizme? Jediná vec, ktorá nás teší je, že sa pri práci s počítačom človek nenarobí, obzvlášť pri normálnom pracovnom čase, ktorý je sporadicky osem hodín. Po pár rokoch to človek ale poriadne pocíti. Ako prvé sa pri manipulácii s počítačom, fakturovaní a manipulácii s počítačovou myškou…

  • Zdravie

    Aký vplyv má káva na naše zdravie?

    Tento nápoj pochádza z Etópie a prvý záznam o jej pražení sa datuje do 14.storočia. Dnes existuje vyše 90 druhov stromov kávovníka ale na kávu, ktorú si pravidelne doprajete sú vhodné dve odrody a to arabica a robusta. Nepriaznivé účinky kávy na naše zdravie je už dávno mýtus a opak je pravdou. O tom svedčí aj množstvo predanej praženej kávy, ktorá  má svojich milovníkov po celom svete. Dnes k jej popularite navyše prispieva aj fakt, že v primeranom množstve a pravidelnej konzumácii má dokonca aj priaznivé účinky pre naše zdravie aj pre krásu nášho tela. Mnoho ľudí si mylne myslí že káva je škodlivá ,opak je pravdou. Vzhľadom na to, že obsahuje veľké množstvo antioxidantov, prospešných živín a látok sa dokonca…

  • Zdravie

    Nechuť na spoločné radovánky? Neznamená to, že vás nemiluje

    Problémy v intímnej sfére zažije vo vzťahu asi každý. Kým sa jedná o krátkodobú záležitosť nezvykneme z toho robiť enormný problém. väčšina mužov, však po istom čase nadobudne pocit, že ich partnerka prestala milovať, že ju nepriťahujú, alebo ju nedokážu uspokojiť. U žien je však táto oblasť o čosi komplikovanejšia. Za týmto problémom, preto môže stáť nespočetné množstvo faktorov. Namiesto hádok a zbytočného nátlaku, by ste s ňou mali tento problém skôr otvorene riešiť a snažiť sa byť podporou.   Psychika vie byť sviňa   Nadmerná únava, príliš veľa problém, stres, pracovná vyťaženosť, či problémy v rodine a omnoho viac. To všetko môže stáť za nechuťou na intímne chvíle. Môže zato príroda. Hlavnou úlohou samcov, je zachovanie rodu. Ženy sú…

  • Zdravie

    Košík plný zdravia

    Zdravotný vplyv húb na ľudský organizmus, je neustále diskutovanou témou. Niektorí tvrdia, že ide o nenahraditeľný zdroj zdravia, iní zas, že sú skôr nebezpečné. na ktorú stranu sa postavíte vy, je samozrejme iba na vás. jedna vec sa však hubám nedá odoprieť. Mnohé kultúry, ich využívajú vo svojej ľudovej medicíne už stovky rokov, takže na ich skrytej sile, predsa len asi niečo bude.   Čo skutočne huby obsahujú   Zabudnime na to, či huby na naše zdravie vplývajú pozitívne, alebo ide len o akýsi placebo efekt. Pozrime sa, čo v skutočnosti obsahujú:   bielkoviny / dva gramy na sto gramov húb sacharidy / tri gramy na sto gramov húb tuky / minimálne percento-…