Nezařazené

Bolesť zubov u dieťaťa na dovolenke: čo robiť?

Krok 1: Prevencia
Keďže dve hlavné príčiny bolesti zubov u detí sú kazy a pulpitída, najdôležitejšou vecou je prevencia. Aby sa situácia nezmenila na bolesti, je potrebné každých šesť mesiacov podstúpiť rutinné vyšetrenie u detského zubára. V tomto prípade by mala byť jedna návšteva zubára naplánovaná 2-3 týždne pred odchodom na dovolenku. Potom bude lekár mať čas nielen identifikovať potenciálny problém, ale aj úplne zbaviť problémov vaše dieťa.  Včasný vyliečený kaz a pulpitída významne znižuje riziko akútnej bolesti počas prázdnin. Ak je to možné, môžete navštíviť lekára opäť 4-5 dní pred odchodom, len pre prípad.

oko

Druhý krok: Utesnenie trhlín
Puklinka je drážka na povrchu zuba. Môžu sa hromadiť, čo v konečnom dôsledku vedie k rozvoju kazu u detí. Utesnenie trhlín so špeciálnou zmesou poskytuje takmer stopercentnú záruku, že zub nebude mať pokračovať v kazení a zuby vášho dieťaťa budú vždy zdravé.

Tretí krok: Profesionálna hygiena
Môžu ju absolvovať nielen dospelí, ale aj deti. Hygienista, ktorý odstraňuje povlak  a zubný kameň, rieši dva problémy naraz: po prvé, zničí prostredie pre vznik baktérií a znižuje riziko vzniku kazu; Po druhé, nájde skryté chybičky zuba. Takže ich vyliečite včas a vyhnite sa problémom na dovolenke a vaše dieťa bude mať nielen zdravý, ale aj krásny úsmev.

zubař

Krok štyri: Sada prvej pomoci na dovolenku
Najprv by malo dieťa dostať  „Nurofen“ – anestetikum a protizápalový prostriedok, ktorý pomôže nielen pri výskyte bolesti v zuboch. Avšak, ihneď po návrate navštívte zubára a vyliečte zub! Bude tiež užitočné priniesť  si rôzne masti a gély – Dantinorm Baby, Dentinox, Calgel, Kamistad, Holisal Gel, ktoré tiež pomáhajú zbaviť sa bolesti.  Ak sa ukáže, že nemáte žiadny liek po ruke, použite teplý soľný roztok a nenechajte dieťa jesť pevné a nezdravé potraviny.