Nezařazené

Ako hobby pomôžu kariére?


Záľuby vám pomôžu prepnúť z režimu „práce“ na „odpočinok“
Niekedy je to jediný spôsob, ako zabudnúť na alarmujúce stretnutie, náročného klienta alebo negatívnu reakciu šéfa na projekt. Príslušný zamestnávateľ vie, že osoba, ktorá má fascinujúce zamestnanie mimo steny kancelárie sa neskôr unaví z hlavnej činnosti, nevyhorí v práci. Súhlasíte, že ak máte voľný čas, potom s najväčšou pravdepodobnosťou prídete do práce viac inšpirovaný a s novou silou.
Hobby Vám pomáha vyrovnať sa so stresom v bežnom živote a so stresom v kancelárii

kariéra

Konflikty s nadriadenými, súťaž s kolegami, oneskorenie miezd a iné problémy môžu dlhodobo rozptýliť náladu. Ak sa však podieľate na niečom inom, čo Vás zaujíma, bude to príležitosť na zmenu a obnovenie pokoja a rovnováhy, ktorá je potrebná v živote.

Hobby je kreativita
A čím viac vyvíjate kreatívny prístup v oblasti, kde pre vás nie sú žiadne riziká alebo zodpovednosti, tým viac sa stanete kreatívnejším. Zamestnávatelia oceňujú najmä kreativitu, nové nápady, neštandardné prístupy k riešeniu problémov.
Záľuby Vám pomôžu rozvíjať zručnosti a získať ďalšie znalosti

obchod

Koníčky majú všetky príležitosti na prerastanie v profesionálnej histórii a zdroji príjmov. Usporiadajte fotografie, šité tašky na objednávku, vyučujte angličtinu, upravujte krátke videá, pripravte si profesionálny make-up – príjmy z týchto aktivít nebudú nadbytočné, aj keď sú v čase nižšie ako príjmy v hlavnom zamestnaní. Koniec koncov, obľúbené zamestnanie, ktoré môže priniesť príjem, je ďalším plusom pre vaše osobné sebavedomie.

vzdělání

Ak ste si istí, že Vám vaše hobby zvyšuje šance na úspech, stojí za to o nich povedať v práci. Napríklad, ak ste manažérom reklamy, je užitočné hovoriť o štúdiu PR technológií, fotografií a SMM. Ak žiadate o pozíciu správcu ľudských zdrojov, stojí za zmienku skúsenosť dobrovoľníckej práce ako trénera alebo že ste v študentských rokoch pracovala ako školiteľ v detskom tábore.