Auto moto

Ako jazdiť bezpečnejšie

Pozrite si pár typov ako jazdiť bezpečnejšie a tým pomôcť k celkovej bezpečnosti na cestách. Určite ste sa stretli buď s neohľaduplnými vodičmi, alebo s vodičmi, ktorí nedávajú pozor. Častokrát stačí krátka chvíľa a môžete buď spôsobiť alebo sa vyhnúť ohromnému nebezpečenstvu. Tu je pár spôsobov ako mať bezpečnejšiu jazdu za volantom.
Nepoužívajte mobilný telefón pri šoférovaní.Žiadne textové správy. Ak to vaše auto umožňuje, prepojte si cez bluetooth auto s mobil a môžete tak komunikovať bez toho aby ste sa príliš rozptyľovali.ulice.jpg
Jazdite pomalšie.Celkovo platí, že za väčšinou nehôd spôsobených na cestách môže rýchla jazda. Snažte sa čo najviac dodržiavať povolené rýchlosti, prípadne neprekračujte rýchlosť o viac ako 10 kilometrov za hodinu. V obci by som vám radil nie viac ako o 5 kilometrov v hodine. Ak sa ponáhľate, radšej vyrazte na cestu skôr.
Doprajte si odpočinok. Ak idete na dlhé trasy, spravte si pauzy, či už sa stačí len prejsť a nadýchať trochu čerstvého vzduchu.Ak cítite náznaky únavy, určite zastavte a chvíľu sa prejdite. Prípade si aj v aute pár minút pospite a pokračujte potom. Na diaľniciach si všímajte odpočívadlá a využite ich. Prípadne benzínové pumpy, kde si môžete dopriať šálku horúcej kávy.
Dodržiavajte rozostupy medzi vozidlami. Nedržte sa príliš blízko ostatných vozidiel. Nikdy neviete kedy môže auto pred vami prudko zastaviť, preto radšej udržujte rozostupy. dálnice.jpg
Nikdy ale nikdy a za žiadnych okolností nepožite alkoholický nápoj pred jazdou. A dávajte si pozor na zostatkový alkohol. To je fakt o ktorom všetci dobre vieme, ale stojí za to spomenúť to, keďže sa nájdu ľudia, ktorí zvyknú šoférovať pod vplyvom a tým hazardujú so svojimi životmi, ale aj so životmi okoloidúcich.
Vždy prispôsobte svoju jazdu svojím schopnostiam a stavu vozovky. Dávajte si pozor na  dážď, hmlu a divokú zver, ktorá môže napáchať v prípadnej zrážke veľké škody. Nikdy neriskujte a nepredbiehajte ak dobre nevidíte na cestu. Radšej prísť o pár minút neskôr ako neprísť vôbec. Verte mi.