Nezařazené

Čo s pásikom robiť a čomu sa vyvarovať?

Fakt je, že ťažko odpísať niečo, čo nájdeme v toľkých prevedeniach. LED pásiky sú naschvál vyrábané v toľkých farbách, dĺžkach a s efektami ako je blikanie, alebo aj bez nich, aby sa nám zapáčili. Nie sú ťažké na použitie, potrebujete:

pásek led

· Elektriku – pásik je potrebné elektricky zapojiť aby svietil
· Miesto kde ich prilepiť – z dolnej strany pásika odlepíte fóliu a môžete okamžite lepiť na nábytok
· Maličké estetické cítenie – pásik si s radosťou umiestnite kde budete chcieť!
Môžete ich umiestniť za televízor, skrinku, domácu knižnicu, alebo prilepiť zdola pod stôl, do kúpeľne, kuchyne nad linku zdola na skrinky…možností je nekonečno. Keď je raz umiestnený, môžete ho tam nechať aj sto rokov. Ak sa s ním prehnane nemanipuluje, vydrží milénium.Ale kde ho umiestniť, aby ste ho aj prakticky, nie len umelecky využili?

ü Toaleta– v noci sa zobudíme a potrebujeme použiť toaletu, ale prudké svetlo by nás oslnilo, alebo nechceme zobudiť ostatných členov. Výhoda LED je, že môže svietiť aj celú noc, takže nemusíme robiť hluk pri hľadaní spínača. Pásiky sú extrémne úsporné, ich spotrebu na faktúre ani neuvidíte. Môžete si kúpiť také, ktoré svietia aj inak ako bielou farbou, a tak Vás v noci neoslepia. Takisto ak sa v noci budíte na smäd, môžete ich umiestniť do kuchyne, a v poriadku sa ísť napiť
ü Obývačka– pozeranie televízora do noci, pretože Váš obľúbený seriál púšťajú až večer? Takéto trávenie času kazí zrak, tak by si podľa doktorov mali zapnúť svetlo. Toto môže pokojne vyriešiť aj LED pásik a môžete aj meniť farby

ü Detská izba – boja sa deti zaspávať v úplnej tme, ale obyčajné žiarovky v nočných lampách míňajú ohromné množstvo prúdu a keby sa ich deti po noci dotkli, mohli by si až spáliť ruku? Umiestnite zdola z postele, zozadu na nočný stolík alebo iné vhodné miesto jeden pásik, ten môže svietiť celú noc a dieťa sa nepopáli

A ČO NEROBIŤ?

Pásiky určite nestrihajte. Na internete sú návody, ako ich odstrihnúť a predĺžiť, ale ak si nie ste stopercentne istý vybavením, ktoré na to máte, nerobte to.
Pásikmi netrhajte. Nie je potrebné s nimi zbytočne veľa narábať a hrať sa s nimi ako so švihadlom, môžu sa poškodiť a už svietiť nebudú. Sú to predsa len svetielka, ani žiarovka nevydrží všetko.

led pásek

Nakoniec ešte môžete vedieť, že sa dajú nájsť vo všetkých cenových kategóriách, od päť eur do dvesto. Záleží od typu, firmy, kvality, možností farieb a podobne. Dajú sa kúpiť aj v kamenných obchodoch s elektronikou.
Vyberajte správne a zvoľte si presne taký pásik, ako potrebujete.