Služby

Dostupné a obľúbené dovolenkové destinácie

Cyprus
Cyprus je ostrovný štát v Stredozemnom mori, nazývaný tiež „Afroditin ostrov“. Príjemnú dovolenku si tu užijú rodiny s deťmi, aj mladé páry. A najmä pre milovníkov histórie, mytológie a nadšencov objavovania pamiatok je Cyprus ako stvorený.  Veď aj bohyňa Afrodita sa vraj narodila v tunajšom meste Pafos. V starovekom Pafose nájdete množstvo monumentov zaradených do svetového dedičstva UNESCO.

jezero

Grécko
Podobne ak Cyprus, Grécko je jedno bohaté na kultúrne pamiatky, históriu, mytológiu, ale nájdete tu samozrejme i vytúžený odpočinok na krásnych piesočnatých plážach. Ak hľadáte práve šum mora a ničím nerušené vylihovanie na pláži, budú pre vás vhodné grécke destinácie ako Kréta, Rodos, Korfu, či polostrov Chalkidiki. Pre kultúrnych nadšencov odporúčame predovšetkým Atény, Téby, Delfy, Spartu, alebo Solún.

pyramidy

Turecko
Ani Európa ani Ázia. Niečo pre nás neznáme a kultúrne vzdialené a pritom tak blízke a podobné. Exotické Turecko je výborným miestom na oddych. Nekonečné pláže a orientálna kuchyňa vás nenechajú chladnými. Je to vynikajúce a cenovo výhodné miesto pre menej náročných, ale na svoje si prídete aj vtedy, ak idete za luxusom. Výber je naozaj široký.

pláže

Chorvátsko
Ak sa bojíte alebo jednoducho nechcete lietať, bude pre vás vynikajúcou destináciou Chorvátsko. Zázraky prírody môžete objavovať v známom národnom parku Plitvické jazerá. Pri ideálnyh podmienkach vám cesta autom z Bratislavy potrvá len 6 hodín, z Liptovského Mikuláša necelých 9 a z Košíc 8 hodín. Celkom zvládnuteľné, čo poviete?  Odtiaľ je to k moru už len okolo hodiny. Máte na výber množstvo menších ostrovov na ktoré sa ľahko dostanete i s autom, alebo pobrežné mestá ako Novalja, Split, Zadar a mnoho iných. Chorvátsko ponúka množstvo cenovo dostupných privátov, dovolenkových domčekov, chát, či campov s rôznymi atrakciami.