Nezařazené

Energia a ropa = zisk a rozvoj

Aby občania Spojených štátov amerických mali peniaze a aby ich zem prosperovala a rovzvíjala sa, musí byť peňažne schopný v prvom rade každý zo štátov, v ktorom sa ľudia nachádzajú. Avšak mať na starosti finančných prospech všetkých štátov si žiada skutočne nemalé prostriedky. V prvom rade tie naturálne, ktoré následne vláda USA premení na finančné. Mám na mysli ropu a energie. Pri takom počte obyvateľstva, aké je v Spojených štátoch je logická, že sa suroviny míňajú neskutočne rýchlom tempom a to zo dňa na deň. Preto vláda USA musí zhánať predovšetkým ropu, i ako vieme nečestným spôsobom, pod zámienkou ochrany proti terorizmu a komunizmu.

rafinérie

Takisto ako sa v tejto spomínanej krajine peniaze získajú, tak rýchlo sa aj minú a ľudia chcú a potrebujú mať pocit blaha a rozvoja, už len k vôli svojim rodinám. Preto niektorí naivne s násilnou politikou USA súhlasia a radšej zatvárajú oči, pričom ešte podporujú amerických vojakov, ktorí sú nástorojom na násilné vniknutie do cudzích zemí, z ktorých americká vláda bude následne čerpať ropu. No občania sú radšej v slepom vedomí, že podporujú nenásilný patriotizmus a boj proti terorizmu.

protest

Na jednej strane, ak v Latinskej Amerika začne vládnuť komunizmus, ide tam americké vojsko pod zámienkou šírenia demokracie, no skutočný dôvod je ten, že socializmus vláde USA nič nevynáša, tak preto im idú pomocou vojska dohovoriť o svojej demokracii.

Ak však v zemi Latinskej Ameriky vláde militarizmus a fašistický režim, vodcovia potrebujú hromadiť zbrane, armádu a tým aj moc. A od koho tie zbrane majú? USA. S fašistickými diktátormi bola táto zem ochotná spolupracovať, pretože na predaji zbraní mala nemalé zisky. A v tomto prípade sa na šírenie správnosti demokracie akosi zabudlo.

ekonomika

Takže vláde Spojených štátov ide hlavne o zisk ropy, patriotizmus a demokracia sú druhoradé, slúžia ako zámienka, ktorou sa  vláda okrášľuje pred svojimi obyvateľmi.

5/5 - (3 votes)