Nezařazené

Dieťa vs. Pes

Dnešná doba je v mnohých veciach divná a chorá. Ľudia chodia pomaly nahí, zvieratá naobliekané vo svetroch. Reálna komunikácia upadá, tá internetová sa stále rozmáha. Partneri nevychovávajú deti, majú však psi a mačky. Ak na tom nevidíte nič zvláštne, gratulujem. Stali ste sa dobrovoľnými otrokmi „modernej“ (rozumej degradujúcej) spoločnosti.

pes

Nedávno som sa presťahovala z dediny do mesta. Prvýkrát v živote bývam v bytovke a napriek tomu, že si na to neviem zvyknúť, má to aj svoje zaujímavé stránky. Stretávam oveľa viac ľudí. Pozorujem ich z okna, čo robia. Rozmýšľam kam asi idú a prečo. Napriek tomu, že je to zábavné, jedna vec ma na tom rozčuľuje. Vždy keď vidím pár vo veku 25 rokov a viac ako sa spolu prechádzajú a okolo nich namiesto dieťaťa pobehuje pes, mám chuť otvoriť okno a zakričať im aby sa spamätali.

Samozrejme. Psi sú zlaté, domáci miláčikovia sú fajn a nie je na tom nič nenormálne chovať zvieratko. Nikto ti nedá toľko lásky ako psík. Bla, bla, bla… Tvorca tejto myšlienky určite nemal deti, pretože keby mal tak by vedel, že tie dajú oveľa viac lásky, pozornosti, radosti a zážitkov. Veľa ľudí povie, že nemá čas ani peniaze na to aby vychovávali potomkov. Tých ľudí by som sa opýtala len jednu otázku: Koľko času a peňazí vás stojí váš štvornohý maznáčik? Nemám v tom až taký prehľad, ale viem, že to nie je lacné záležitosť. To nie je žiadny rozumný dôvod nemať deti. Jedinú výhodu, ktorú vidím v chovaní psa je to, že keď vás omrzí, môžete ho predať.

miminko

Nie je to normálne. Pes nikdy nemôže nahradiť človeka. Myslite si čo chcete, ale pes j stále len zviera. Úlohou muža a ženy nie je chovať čo najkrajšieho a najposlušnejšieho psíka. To je dosť jednoduché. Skutočným posolstvom a výzvou je vychovať z dieťaťa dobrého človeka. Napriek tomu je to najkrajšia úloha akú človek môže mať. Tak na to prosím nezabudnite. Pes je fajn, dieťa je lepšie.