Nezařazené

Prírodné spaľovače tuku

Možno skôr ste verili zázračným pilulkám alebo nápojom, ktoré vám sľubovali rýchly úbytok kilogramov. Ale po veľkom sklamaní ste zistili, že to tak nie je. Pritom existujú potraviny, ktoré vám umožnia nájsť tú správnu cestu k vysnívanej postave. Sú to v podstate zabijaci tukových buniek, ktoré nám toľko vadia.

džus

Rozhýbte váš metabolizmus

Medzi veľmi dobré spalovace tukov patria chilli papričky. Obsahujú účinnú látku kapsaicín, ktorý patrí medzi rastlinné alkaloidy. Pokrmy s obsahom čili zvyšujú vnútornú telesnú teplotu, čo vedie k rýchlemu úbytku kalórií. Veľmi príjemným bonusom pre vás môže byť rozohriatie intímnych partií, kedy na seba nenechajú dlho čakať afrodiziakálne účinky.

Alebo vám môžu pomôcť citrusové plody. Obsahujú látku zvanú synefrín, ktorá rozpráši vaše tukové zásoby. Reaguje vo vašom tele podobne ako kapsaicín, takže zvyšuje telesnú teplotu a urýchľuje metabolizmus. Ako dobrý štart dňa je pohárik vody s vytlačenou citrónovou šťavou. Získate tak rad dôležitých vitamínov a minerálnych látok. Podporíte tak imunitný systém a pomôžete tak tráveniu.
Ďalším zahrievadlom je zázvor. Nami veľmi obľúbený všeliek, ktorý zaženie chute a má blahodarný vplyv na tráviaci sústavu. V sparných letných dňoch vás navyše príjemne osvieži zázvorová limonáda. Pripravíte si ju veľmi ľahko, stačí nastrúhať asi tri centimetre zázvoru, preliať litrom vody, pridať dve lyžice cukru a niekoľko kvapiek citrónovej šťavy. Potom nechajte prejsť varom, sceďte a dajte vychladiť do chladničky.

zázvor

A potom tu máme čučoriedky, ktoré robia dobre najmä nášmu brušku, ktoré bude vďaka nim také, ako sme si ho vysnívali. Je to veľmi cenené ovocie, ktoré patria medzi super potraviny. Obsahuje veľké množstvo antioxidantov, ktoré bojujú tiež proti rakovine.

Aktívni už od rána

Ak sa chcete správne naštartovať hneď po prebudení, mali by ste začať rannou rozcvičkou. Stačí len pár minút a budete mať energiu po celý deň. Hormóny šťastia sú proste zázrak sám o sebe.