Nezařazené

Tlačiarenska revolúcia aj u Vás doma

S príchodom počítačov sa celý život rapídne zjednodušil a zrýchlil, a po príchode internetu nastala doslova informačná revolúcia. Čokoľvek, na čo si vieme spomenúť, bolo na dosah niekoľko klikov na počítači. Čo však uľahčilo prácu človeka rozhodne najviac bolo to, že už viac nemusel tráviť nekonečný čas ručným písaním alebo písaním na písacom stroji, kde jedna chyba znamenala opakovanie celej práce. Avšak, čo s listami napísanými v počítači, keď ich predsa potrebujeme mať v ruke a pracovať s nimi.
 3d model
Tu sa možnosti chopili zruční vývojári a vznikla tlačiareň, zariadenie, ktoré nám dodnes umožňuje vytlačiť si čokoľvek z počítača na papier. No spolu s technologickým rozvojom, ktorý spoločnosť zažíva posledných niekoľko rokov, napredujú aj tlačiarne a myšlienka tlačenia trojrozmerných objektov na seba nenechala dlho čakať. Takto vznikli prvé 3D tlačiarne, primárne ako prototypy a vízie do budúcnosti. Dnes je tomu ale inak. 3D tlačiareň je bežnému človeku jednoducho dostupné zariadnie, ktoré po inštalácii programu do počítača dokáže zhmotniť takmer čokoľvek. Najťažšou otázkou vývojárov 3D tlačiarní bolo, ako naučiť bežného človeka, bez lepšej znalosti kreslenia a programovania, narábať s týmto zariadením.
 velkoformátová tiskárna
S odpoveďou prišli programoví vývojári, ktorí skonštruovali program umožňujúci s ľahkosťou nakresliť jednoduché, ale aj zložitejšie tvary, a automaticky odoslať potrebné informácie do tlačiarne, ktorá už ďalej bez problémov vykonala svoju prácu. Týmto spôsobom je dnes možné vytvoriť čokoľvek. Medzi posledné úspechy patrí vytlačenieplne obývateľného domu takouto 3D tlačiarňou. Bežný človek si však dom tlačiť asi nebude. Pre takýchto používateľov je možnosť vytlačiť si rôzne doplnky do domácnosti, náhradné diely, hračky alebo hocičo, čo dokáže dať ľudská fantázia do vizuálnej podoby v počítači. Neváhajte vyskúšať túto technologickú novinku aj u Vás doma.