Nezařazené

Keď chce dieťa zviera

Takmer každý si vo svojom živote prešiel obdobím, keď bolo jeho najväčším snom mať doma zviera. Akékoľvek (možno okrem rybičiek). Vy teraz stojíte pred rozhodnutím, ktoré zvažuje každý rodič. Už ste sa rozhodli, že svojmu dieťaťu dáte šancu, no ktoré zo zvieratiek si vybrať? Máme pre vás niekoľko tipov, ktoré určite oceníte.
zívající kočka
Trpaslíčí králik
Je rozkošný, chlpatý a nepotrebuje až tak veľa pozornosti. Vaše dieťa si vyskúša, aké to je meniť podstielku, starať sa o to, aby malo zvieratko dostatok vody a potravy a pravidelne sa s ním hrať a púšťať ho na prechádzku po byte alebo dome. Králik je veľmi hravé a prítulné zvieratko, okrem toho vyzerá naozaj utečene. Jednou z nevýhod však môže byť zápach. To však záleží aj od toho, aký typ podstielky zvolíte a samozrejme, ako časo ju bude vaše dieťa meniť.

Morské prasiatko
Taktiež nenáročné na chov a keď ho máte odmalička, zvykne si aj na maznanie. Piskľavými zvukmi dá vždy najavo, keď niečo potrebuje, poprípade keď niečo nie je v poriadku. Nevýhodou je opäť zápach a trochu aj to, že sa väčšinou odporúča mať ich doma aspoň dve, pretože sú spoločenské a keď sa nemajú s kým baviť, bývajú často smutné.

Korytnačka
Nezáleží na tom či vodná alebo suchozemská, korytnačka je naozaj perfektné domáce zvieratko. Nezapácha (aj keď vodným je potrebné meniť vodu), je nenáročná na chov a na potravu. Okrem toho sú aj veľmi milé. Nevýhoda je, že sa s ňou možno vaše dieťa nebude vedieť stotožniť alebo sa bude nudiť, no to už záleží hlavne od jeho osobnosti.
morče a květina
Dúfame, že vám naše tipy aspoň trochu pomohli. Existuje množstvo hlodavcov a nenáročnejších zvierat na chov, no tieto sú okrem psa a mačky asi najobľúbenejšie detské alternatívy. Okrem toho budete vedieť svojmu dieťaťu pomôcť aj vy, bez toho, že by vás to zaťažovalo až tak veľmi ako niekoľkodenné venčenie psa.