Tovar

Klasické dvere do interiéru? Skúste niečo zaujímavejšie a modernejšie


Ak sa zameriame na bývanie, podniky, ale aj kancelárske alebo firemné priestory, jedným slovom na interiér, v každom z nich sa nachádzajú jedny alebo hneď niekoľko vnútorných dverí. Viditeľne rozdeľujú priestor, izolujú a vytvárajú súkromie. Sú preto funkčnou ale aj estetickou súčasťou takmer všetkých miestností. Preto ak vás a váš interiér čaká menšia alebo väčšia úprava, respektíve rekonštrukcia, tento prvok si určite zaslúži zvýšenú pozornosť.
Nemusíme sa orientovať iba na starú známu klasiku vo forme drevených dverí s otočným otváraním. Existujú takisto modernejšie možnosti, kedy vás môže zaujať sklenené posuvné dvere cena.Múr, otvorené dvere.jpg
Modernejší variant a dizajn charakteristický skleneným materiálom neposkytuje len vysoký dávku elegancie a atraktívnu vizuálnu stránku, ale takisto funkčné vlastnosti, ktoré sa spájajú s týmto materiálom, čiže sklom.
Takýto typ dverí dodá interiérom prirodzenú priepustnosť svetla, daná miestnosť bude dýchať ľahšou odvzdušnenou atmosférou, takisto bude pôsobiť opticky väčšie a tým pádom priestrannejšie.
 A aké výhody prinesie posuvný spôsob otvárania?
Výhody posuvného otvárania
Prvá výhoda, ktorá nás v tejto spojitosti napadne je predovšetkým úspora miesta. Vznikne priestrannejšia miestnosť na základe šikovného otvárania dverí do boku, čím vlastne otváranie nebude zaberať prednú ani zadnú časť z priestoru. Takto ušetrené miesto pôsobí sympaticky, no prípadne je možné využiť ho na ľubovoľné účely, aké by vám klasické „otočné“ dvere nedopriali.Matné sklo, srdce.jpg
Rozhodne ale stojí za zmienku aj modernosť tohto prevedenia z hľadiska dizajnu. Tento štýl dverí neprináša iba funkčné vlastnosti, ale ide zároveň o vkusný a v podstate trendový kúsok do interiéru. Tým pádom je schopný vizuálne obohatiť tiež v okolie, v ktorom sa bude nachádzať.
Vo väčšine prípadoch v spojitosti s modernými posuvnými dverami vravíme takisto o ich veľmi tichej prevádzke.

4.5/5 - (2 votes)