Šport

Najbližšie obdobie budú čínskych biatlonistov trénovať manželia Domračevová- Björndalen

Každý milovník zimných športov so zatajeným dychom sledoval výkony našich reprezentantiek v biatlone na mnohých pretekoch, ktoré sa konali v rôznych častiach sveta. Slovenky majú svoju výbornú pozíciu medzi svetovou špičkou, kde sa nachádzajú aj také mená ako Darja Domračevová či Ole Einar Björndalen.
 Sladký pocit víťazstva.jpg
Nórska legenda
Ole Einar Björndalen je v biatlone už legendou, pretekať začal už v roku 1993, no členom A-tímu sa stal v roku 1995. Tento nórsky reprezentant, ktorý už dovŕšil 45 rokov, patrí medzi najúspešnejších športovcov od čias, keď sa začala písať história ZOH. Na týchto podujatiach získal 13 medailí, z toho je osem zlatých, štyri sú strieborné a jedna bronzová. Na svoje konto si pripísal aj šesť víťazstiev v celkovom poradí Svetového pohára a neskutočných dvadsať titulov Majstra sveta.
 
Bieloruská pretekárka
Darja Domračevová je tridsaťročná reprezentantka Bieloruska, ktorá má na svojom konte takisto peknú zbierku titulov. Vo svojej športovej kariére, ktorá sa začala v roku 2006, sa jej darilo. Na  ZOH v roku 2010 v individuálnych pretekoch skončila tretia a na ZOH 2014 sa jej podaril fantastický výsledok, získala totiž hneď tri zlaté medaily. V sezóne 2014-15 vyhrala aj Svetový pohár v biatlone.
 Fyzická príprava pod dozorom.png
Manželský pár na lavičke trénerov
Títo dvaja vynikajúci športovci si k sebe našli cestu aj ako životní partneri, zosobášili sa 7.júla 2016 a majú spolu dcéru Xéniu. V minulom roku si obidvaja spoločne povedali, že ukončia aktívnu kariéru a budú sa venovať trénovaniu. Ole dostal na starosť čínsku mužskú reprezentáciu a Darja zasa tú ženskú. A keďže Peking bude hostiteľom nasledujúcich ZOH v roku 2022, ich úlohou bude domácich biatlonistov na túto významnú udalosť pripraviť čo najlepšie. S tréningovým procesom začínajú už v predstihu, veria, že ich dlhoročné skúsenosti v čo najväčšej miere odovzdajú čínskym športovcom a celú snahu nakoniec pretavia do úspešných výsledkov pretekov, ktoré sa budú konať na domácej pôde ich zverencov.