Tovar

Protipožiarne okná ako súčasť bezpečného bývania

Protipožiarny systém budov musí byť realizovaný tak, aby si budova po vypuknutí požiaru zachovala stabilitu nosnej konštrukcie a zabránilo sa šíreniu ohňa v rámci budovy.

Zároveň musí byť zabezpečený dostatočný priestor pre záchranné jednotky a evakuáciu osôb.

fire-1474962_640

Správne zvolené protipoziarne okna sú súčasťou preventívnych opatrení na ochranu osôb a majetku. Vyznačujú sa mimoriadnou odolnosťou voči ohňu a prenikaniu dymu. Sú zasadené a  vyrobené použitím patentovanej technológie a špeciálnych protipožiarnych systémov. Ich súčasťou sú proti požiarne vložky takisto s certifikátom kvality. Protipožiarne okná sú často súčasťou špeciálnej protipožiarnej fasády. Na zasklenie sú použité špecifické dymotesné a proti požiaru odolné sklenené výplne s rôznou hrúbkou 8- 49 mm. Použité sklá sú od renomovaných výrobcov a takisto majú požadovaný certifikát kvality. Majú nízky súčiniteľ prestupu tepla, čo vyjadruje ich tepelnú odolnosť.

Súčasťou celkového servisu je zameranie, odborné poradenstvo, cenník a samotná realizácia aj vrátane dodania doplnkov. Protipožiarne okná sú vhodné do všetkých interiérov a exteriérov. Ich povrchová úprava je vždy v súlade s danou architektúrou a dizajnom. Sú zároveň nielen vkusným doplnkom ale aj bezpečnostným prvkom.

Pôsobia ľahko, moderne a nadčasovo. Zároveň sú mimoriadne funkčné a dokonale zabraňujú prenikaniu ohňa a dymu do priestoru.

building-1210022_640

Majú certifikát, ktorý spĺňa všetky legislatívne požiadavky kladené na ochranu a bezpečnosť obyvateľstva. Ich trieda odolnosti voči požiaru je E115- E190. Jedná sa o faktor, ktorý vyjadruje časovú stabilitu budovy po vypuknutí požiaru a odolnosť systému voči prenikaniu nebezpečných látok. Ich vysoká odolnosť až takmer E190 je jedným z maximálne dosiahnuteľných parametrov na trhu.

Správny výber protipožiarnych okien je výborná investícia do ochrany zdravia a majetku ľudí.

 

3/5 - (2 votes)