Tovar

Všetky typy šiat nám musia sedieť a vyzdvihnúť našu osobnosť

V živote nás prekvapia mnohé situácie, na ktoré nie sme pripravení a musíme ich vyriešiť. Môžu byť vážnejšie alebo príjemné, napríklad ako to, čo si obliecť na večernú udalosť či slávnostnú príležitosť, na ktorej sa zúčastníme. Tento problém riešia väčšinou ženy a majú s tým dosť vážny problém, pretože výber šiat je široký a rozhodovanie ťažké.

girl-1286993_1280

Klasika v čiernom

Podľa toho o akú príležitosť ide, takým smerom by sa mal uberať výber šiat na večernú či slávnostnú udalosť. Na ples je totiž väčšinou predpísaný dresscode a tam treba dodržať prísne pravidlá odievania, pri menej slávnostných chvíľach už môžeme trocha viac experimentovať a dovoliť si večerné šaty aj vybočiť z tradícií, obliecť si krátke šaty aj pestrej farebnosti, viac experimentovať so strihom či doplnkami. Na internetových stránkach predajcovia ponúkajú široké spektrum módnych šiat, ktoré sú vhodné na každú príležitosť, aj na slávnostné udalosti.

Skombinovať eleganciu a štýl a pritom byť sexi je vlastne cieľom každej ženy pri obliekaní na akúkoľvek príležitosť. Večerné šaty si to však priam žiadajú, a tak si môžeme dovoliť odhaliť ramená, chrbát či dekolt viac ako v bežný deň. Obchody ponúkajú šaty dlhé, z lesklých materiálov, v kombinácii s čipkou či kožušinou, zamatové, taftové alebo kratšie strihy z elastických materiálov, hodvábu, na špagetových ramienkach, bez rukávov či s dlhými tylovými rukávmi, ktoré decentne zakryjú aj drobné nedostatky postavy, v klasickej čiernej farbe, ale aj iné slávnostné farby ako je fialová, strieborná alebo bordó.

woman-1840538_960_720

Púdrová ružová podčiarkne ženskosť

Inou triedou sú dlhé večerné róby, ktoré sú honosné a bohato zdobené, dlhé, s vlečkou, s rukavičkami, z elegantných lesklých látok, ktoré sú noblesné a skvelo podčiarknu vznešenosť chvíle. V každom prípade by sme však mali dbať na to, čo nám pristane a v čom sa budeme cítiť pohodlne a podľa toho si šaty aj vybrať. Musia predovšetkým upriamiť pozornosť na našu osobnosť a vyzdvihnúť to pekné, čo nás charakterizuje.