Nezařazené

Ako zrušiť spoločnosť bez likvidácie?

Podnikanie je jednou z najatraktívnejších možností najmä pre mladých ľudí. Takmer každého láka predstava mať vlastný biznis, či už je to maličká kaviareň v centre mesta alebo veľká firma zaoberajúca sa napríklad účtovníctvom či finančným poradenstvom. Podnikanie vie totiž poskytnúť slobodu, nemusíte poslúchať iba rozkazy svojho šéfa, máte možnosť využiť svoju kreativitu a svoje jedinečné nápady, môžete pozitívne ovplyvňovať spoločnosť, pomáhať ľuďom a v neposlednom rade prísť k rýchlemu zárobku, ak sa podniku darí. Bohužiaľ, v živote však prichádzajú aj situácie, kedy sa podniku nedarí alebo chcete s jeho prevádzkou z akýchkoľvek iných dôvodov skončiť.

pocitac podnikanie

Či už je to sťahovanie do inej krajiny, lepšia pracovná ponuka alebo odchod do dôchodku, najlepšie je keď si zariadite kompletné zrušenie spoločnosti bez likvidácie. Hovoríme konkrétne o spoločnosti s ručeným obmedzením, ktorá je v podnikaní najčastejšie. Ako vznik spoločnosti, tak aj jej zrušenie obnáša mnohé cestovania, návštevu úradov či súdov, veľa administratívy a starostí.

Našťastie, existuje služba, ktorá toto všetko urobí za vás a vy sa tak môžete naplno venovať niečomu inému. V prvom rade však treba poslať na okresný súd návrh na zrušenie vašej spoločnosti, ktorý obsahuje údaje o vás ako navrhovateľovi, údaje o vašej spoločnosti a ak sú vo firme aj iní spoločníci, musia byť tiež uvedení v tomto návrhu. Ďalej musíte v tomto návrhu uviesť výpis z obchodného registra, daňové priznanie a potrebný doklad o zrušení účtu.

graf tablet

Po zaslaní na súd počkáte pár dní na uznesenie súdu. To bude vo väčšine prípadov kladné, teda vám súd potvrdí zrušenie spoločnosti bez jej potrebnej likvidácie.

Ak aj vy stojíte pred náročným rozhodnutím a zvažujete zrušenie spoločnosti, veríme, že tento článok vám o niečo pomohol a je vám jasnejšie ako prebieha celý postup rušenia.