Služby

Ako získať vhodnú firmu pre vaše podnikanie

Máte dobre premyslený svoj biznis plán a je v podstate samozrejmosť, že ho chcete vykonávať s firmou, ktorá bude zapísaná v Obchodnom registri a tiež registrovaným platcom DPH? Predaj sro platca dph 41business vám mnohé uľahčí a celý proces so štartom podnikania významne urýchli.

Čiže možnosť nejakú založenú a zaregistrovanú firmu kúpiť, s čím podnikateľ získa výraznú časovú úsporu a touto cestou sa môže v čo najkratšej dobe n pustiť do svojich zamýšľaných podnikateľských aktivít.

Muž, tričko, mince

V takomto prípade sa ale predsa len stretneme s mnohými rozdielnymi možnosťami. Bolo by preto vhodné, aby sme si túto modelovú situáciu trochu rozvinuli. A to najmä z hľadiska, či záujemca uprednostní kúpu ready made s.r.o. alebo kúpu firmy s dlhodobou históriou.

Zoberme si teda situácii, v ktorej nádejný biznismen vidí novú obchodnú príležitosť a zo všetkého najradšej by chcel začať na nej staviť s čerstvou firmou. Ideálne s takou, ktorá je na trhu len veľmi krátko a v podstate tú pravú podnikateľskú históriu s ňou začne písať až ten, kto ju kúpi. V prípade s.r.o. teda nový vlastník, na ktorého sa prevedie jej obchodný podiel.

Prezaložené firmy na predaj umožňujú pustiť sa do týchto plánov v najkratšom časovom období. Pretože majú splnené podmienky na okamžitý prevod obchodného podielu- sú už zapísané v Obchodnom registri, majú pridelených niekoľko najčastejších živností, bolo pri nich splatené základné imanie, ako firemné sídlo sa môže zvoliť lacné virtuálne sídlo z ponuky a k dispozícii sú pri nich aj potrebné zakladateľské dokumenty. Sú takisto zaregistrované na daňovom úrade ako platcovia daní.

  • Ready made s.r.o. sú ideálne na rýchly štart podnikania.

Podnikateľ telefonuje

Teraz si však zoberme situáciu, v ktorej potrebujete získať firmu, s ktorou by ste spravili pôsobivý dojem na svojich obchodných partnerov. V takom prípade hľadajte skúsenú firmu na predaj s niekoľkoročnou históriou.

  • Pri tejto je ale veľmi dôležité históriu preveriť a mať garanciu, že zo svojej aktívnej minulosti nenesie žiadne nevybavené pohľadávky a záväzky.