Vzdelanie

Zmena je pozitíva alebo ako skrášliť interiér- veľmi jednoducho

Každá domácnosť má akýsi špecifický štýl. Ale tento štýl môžeme zároveň upraviť, poprípade zmeniť, každopádne skôr vylepšiť alebo zviditeľniť. V niektorých prípadoch však zmeny nemusia byť vôbec rozsiahle či zložité, možno stačí len pár bežných, no viditeľných a hlavne efektívnych úprav.

vzorky

  • Záleží predovšetkým na tom, ktorú časť chceme zviditeľniť alebo v prípade jej nedostatkov zmeniť.

Určitý nedostatok alebo skôr príležitosť k skrášľeniu interiéru sa nájde vždy a pokiaľ zatiaľ neviete čím začať konkrétne, skúste sa prejsť po svojom dome a vytvoriť si dva zoznamy- nábytok, ktorý je ok a po vizuálnej stránke vám vyhovuje, no a na druhý pridajte nábytok, ktorý by ste najradšej vymenili. No v tomto druhom bode nemusíme vravieť okamžite o výmene, oveľa lacnejšie by vás vyšla len menšia úprava, na ktorú môžete využiť čalúnenie. Ale táto menšia „rekonštrukcia“ sa môže týkať aj menších predmetov, doplnkov ako sošiek, obrazov a pod.

Pri tejto prehliadke možno nájdete i veci, ktoré na vás pôsobia sympatickým dojmom, pritom boli odložené kdesi bokom, respektíve neboli na očiach. Prezrime napríklad miesta v šatníku, ako aj najvyššie poličky v knižnici a nájdime a zároveň si zachovajme veci, aké v nás vyvolávajú príjemný pocit a naopak zbytočnosti dajme bokom.

mašle

K praktizovaniu vizuálne pôsobivého bývania by sme mali začať hlavne miestom v byte, ktorému kladieme najvyšší význam a je akýmsi základom nášho bývania, takisto terčom záujmu alebo posedenia pre návštevu. V tejto zvolenej miestnosti sa snažme klásť dôraz i na vzájomný kontrast dizajnu, farieb, tvarov či materiálu, skrátka aby ich kombinácia vyzerala skutočne štýlovo. Práve v tomto bode sa môžete inšpirovať rôznymi známymi štýlmi bývania. Ale je možné a prakticky normálne, ak zvolíte napríklad mix viacerých štýlov v prípade, ak sa neviete rozhodnúť len pre jeden. Ale musíte dbať na vzájomnú „symbiózu“ a výsledný vizuálny efekt.