Nezařazené

Ako nakupovať na aliexpresse?

Určite ste už niekedy nakupovali na ázijskej stránke aliexpress. Je to web, na ktorom nájdete oblečenie, domáce potreby, elektroniku a dokonca aj automobilové príslušenstvo. Ceny sa pohybujú už od pár centov a práve tým sa tento internetový obchod preslávil. Avšak produkty často majú jednu zásadnú chybu. Je ňou kvalita. Predtým ako sa ku Vám dostanú, precestujú stovky kilometrov a balenie je mnoho krát poškodené. Obsah môže byť absolútne odlišný od Vašej objednávky alebo nekvalitne vyrobený. Čo iné však čakať za niekoľko eur. Aby ste sa vyvarovali sklamaniu môžete však podniknúť nasledujúce kroky. Vďaka nim znížite šancu toho, že si kúpite nekvalitný produkt.

eshop

Recenzie
Najväčším základom je sledovanie recenzií. Vyberajte si produkt, ktorý má väčšie množstvo recenzií. V nich môžete často nájsť aj fotky od ostatných ľudí, ktorý si danú vec kúpili pred vami a mali možnosť ju vidieť na vlastné oči. Väčšinou platí pravidlo: Čím viac recenzií, tým vyššia je Vaša šanca na dobrú kúpu. Taktiež samozrejme nezabudnite sledovať hodnotenia. Vyhľadávajte veci, ktoré majú vysoký počet ľudí, ktorý hodnotili.

Predajca
Na aliexpresse predáva svoje produkty veľké množstvo ázijských spoločností, nie všetky sú však hodnoverné. Pozrite si profil predajcu, hľaďte na to, či sa špecializuje na predaj daného produktu, pozrite si recenzie, ktoré dostáva a podľa svojho úsudku sa rozhodnite, či si kúpite jeho výrobok.

reklama

Materiál
Rozmýšľajte nad tým, ako veľmi môže výrobok ovplyvniť Vaše zdravie. Produkty sú často vyrábané z nekvalitných materiálov a môžu nepriaznivo účinkovať napríklad na Vašu pokožku. Preto si vždy pozrite nielen popis produktu, ale aj obrázky v recenziách. Pokiaľ si kupujete napríklad kuchynské potreby rozhodne zainvestujte vyššiu sumu peňazí. Tieto produkty sa dostávajú do priameho styku s jedlom a Vašim telom, a nie je sto percentne isté z čoho sú vyrobené. Samozrejme aj na aliexpresse môžu byť vierohodný predajcovia takýchto produktov. Rozhodne si prezrite viacero variant od rozličných predajcov, aby ste našli ten najlepší produkt.

5/5 - (1 vote)