Dom a záhrada

Chcete prakticky rozdeliť priestor? Súčasná architektúra pozná riešenie!

Nielen sklenené dvere, ale takisto deliace steny zo skla v súčasnosti predstavujú moderné riešenie, ako sa dá funkčným a zároveň trendovým spôsobom rozdeliť priestor. Z hľadiska šetrenia miestom však ide nielen o estetickú, ale takisto o funkčnú možnosť, ktorú je možné uplatniť nielen v kancelárskych, ale takisto bežných, spravidla však moderných domových priestoroch.

Rodinný interiér, nábytok, priestory

Z hľadiska požadovanej dávky súkromia je možné voliť z niekoľkých alternatív skiel, respektíve úrovní priehľadnosti. A to je len jeden faktor, prečo sa v prípade záujmu oplatí nechať vyrobiť sklenena stena na mieru a podľa konkrétnejších požiadaviek. V prípade sklenených dverí je zasa možné vyberať aj na základe ich spôsobu otvárania.

Či už vravíme o kanceláriách, nákupných centrách alebo interiéroch rodinných domov, tak všade, kde požadujeme optické rozdelenie priestoru na niekoľko častí, no zároveň chceme ušetriť miesto, sú vhodné práve deliace steny zo skla. A prečo práve v sklenenom prevedení?

  • Sklo nielenže opticky rozširuje priestor, ale čo je možno ešte podstatnejšie- dokonale prepúšťa prirodzené svetlo. A prístup svetla je dôležitý nielen po funkčnej, ale takisto komfortnej a zdravotnej stránke.
  • Takáto forma rozdelenia navyše prinesie ľahkosť a pocit voľnosti, kdežto v prípade iných alternatív by sme museli rátať so zabraným miestom, stiesnením a možným nedostatkom svetla.

Luxusný interiér, gauč, sedačky

Výsledkom bude interiér, ktorý bude schopný tvoriť vzájomný, respektíve funkčný celok. A pritom bude viditeľne oddelený na požadované časti. Môže ísť o riešenie pre tých, čo chcú veľké miestnosti rozdeliť na praktickejšie časti, ale takisto aj pre prípady, kedy sa bijeme s nedostatkom miesta a napríklad dvere s klasickým krídlovým otváraním sú to posledné, čo by efekt vylepšilo. V danom smere tak stoja okrem sklenených deliacich stien za zmienku takisto sklenené dvere s posuvným otváraním.