Dom a záhrada

Výhody rekonštrukcie strechy pomocou asfaltových pásov

Rekonštrukcia strechy nie je vôbec lacnou záležitosťou. Ak sa rozhodnete strhnúť starú strešnú krytinu a vymeniť ju za novú, v prvom rade si na to budete musieť privolať firmu, pretože aj keď radi majstrujete sami, toto je už trošku náročnejšia prerábka. „Privolanie“ stavebnej firmy samozrejme nie je zadarmo. Zaplatiť budete musieť samozrejme aj za samotný materiál, takže táto záležitosť vás nakoniec vyjde na tisícky eur. Riešením, ktoré však môžete zvládnuť aj na vlastnú päsť a za pomerne prijateľnú cenu, je rekonštrukcia pomocou špeciálnych asfaltových pásov.

rekonstrukce
 
Ak sa rozhodnete svoju strechu opraviť a vynoviť pomocou tohto materiálu, nemusíte z nej nič odstraňovať. Pásy sa totiž inštalujú priamo na starú strešnú krytinu. Tá sa maximálne očistí od hrubej nečistoty, ako je mach, lístie, či konáre.
Táto možnosť je vhodná najmä vtedy, ak sú krovy a celá drevená konštrukcia strechy v poriadku, takže nepotrebuje výmenu.
 
Inštalácia asfaltových pásov
 
Pásy  sa doslova nalepia na vrchnú časť strešnej krytiny. Na ich inštaláciu sa používa plynová pištoľ, ktorou sa nahreje jej spodná časť. Ihneď po ich položení, sa vám môže zdať, že nepriliehajú tak, akoby mali. To je však normálne. Pôsobením tepla, teda slnečných lúčov,  sa totiž ich spodná vrstva, vyrobená z materiálu podobnému asfaltu, ešte roztopí a všetko priľahne tak ako má.
 
Široký výber
 
Nemusíte sa obávať, že by takouto obnovou strechy utrpela estetická časť rekonštrukcie. V ponuke stavebnín si môžete vyberať medzi množstvom vzorov a farieb. Je len na vás, či sa rozhodnete pre menej tradičné , alebo siahnete po klasike, ktorá pripomína škridlu.

střecha
 
Cena
 
Cena závisí od konkrétnej predajne, značky a tiež spomínaných vzorov a farieb. V priemere však za meter štvorcový zaplatíte okolo štyroch eur. Ak by ste chceli ušetriť a estetická stránka vás až tak netrápi, niektoré predajne vám ochotne predajú aj zvyšky pásov za polovičnú cenu. Musíte sa ale zmieriť  stým, že budú mať rozdielnu farbu a vzory.