Tovar

Nie len ranný životabudič

Jediné čo vám chýba ku šťastiu je už len káva. Väčšina Slovákov si ráno bez horúcej šálky kávy už ani nevie predstaviť. Vôňa čerstvo upraženej kávy zabaví zmysly každému milovníkovi tejto pochúťky. Každý sme iný a preto je aj v kaviarňach ponúkaných niekoľko druhov. Niekto miluje malé, silné presso, iný veľké americano. Káva je dobrým zámerom, kedy sa môžete stretnúť s priateľmi, či ísť si len tak oddýchnuť v práci. Šálka dobrej kávy po práci u vás doma je pre niekoho pocit na nezaplatenie. Na trhu sa však nachádza široký sortiment či už zrnkovej alebo rozpustnej kávy.

káva
 
Rozpustná                   Značka Neskafé či Jacobs sú vám určite dobré známe. Stačia dve lyžičky, ktoré zalejete vodou a ihneď sa rozpustí. Tento druh je preferovaný skôr skupinou ľudí, ktorí pijú slabšiu kávu.
 
Zrnková                      Najčastejšie kupovaný druh do domácností. Či už pozvete návštevu alebo si uvaríte hrnček pre seba, väčšinou sa jedná o silnú čiernu kávu od značiek ako Tchibo, Popradská či Jacobs. Ako rozpustná tak aj zrnková káva sa podávajú vo väčších hrnčekoch.
 
Presso                         Aj vám vždy v kaviarni chutí káva viac ako doma? Je to preto, že sú používané kvalitnejšie odrody a zrnká sa melú priamo na stroji pred podávaním. Vôňa aj chuť sú preto oveľa výraznejšie. Cez nádobku s kávou sa preženie voda pod silným tlakom a tak sa vám do šálky dostane len čistý produkt. Podávaná je skôr v malých, decentných šáločkách. Aj kvôli tomu sa rozšíril trend presso strojov kupovaných do domácností. Na trh sa tak dostávajú aj balenia predávané v obchodoch na domácu výrobu malého espressa. Kým jedna skupina preferuje čistú chuť a do espressa si nepridáva nič naviac, druhá skupina ľudí si vychutná dúšok jedine s mliekom a cukrom.

srdce
                                   
Ak radi experimentujete odporúčame navštíviť niektoré vychytené kaviarne, kde si môžete vybrať medzi špecialitami s čili, karamelom či pepermintom.

5/5 - (1 vote)