Tovar

Posuvné dvere zo skla a sklenené deliace steny: Moderný dizajn a zaručená bezpečnosť

Sklo je ako materiál vo svojej podstate fascinujúce a okrem viditeľného elegantného dizajnu so sebou prináša niekoľko užitočných vlastností, ktoré začíname využívať predovšetkým v dnešných interiéroch. Pozrime sa napríklad na ideálnu ukážku a to posuvné dvere zo skla https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklenene-dvere/sklenene-posuvne-dvere-3/ , ktoré nielenže plnia funkciu dverí, ale navyše do priestorov prepúšťajú slnečné svetlo a viditeľných spôsobom zdokonaľujú okolitý priestor. Stačí jeden takýto doplnok a miestnosť chytí úplne nový dych s dávkou modernosti a inovácie.

dveře posuvné

V prípade materiálu, akým je sklo sa ale možno stretneme s úvahou o jeho labilnosti a takisto nášho bezpečia. Musíme si však uvedomiť, že tieto doplnky, ako aj sklenené deliace steny predsa vidíme v obchodných domoch, bankách, kanceláriách,… kde sa denne pohybuje veľa ľudí a tieto doplnky pravidelne využívajú. Ako je to teda možné a akým spôsobom je zaručená bezpečnosť?

  • V prípade týchto výrobkov ako sklenené dvere totiž nevravíme o „obyčajnom“ skle, ale ide o kalené sklo, ktorého výroba je špecifická a stanovená práve pre tieto účely čo v praxi znamená, že kalené sklo je oproti nekalenému až 5x odolnejšie voči nárazom. Pri bežnom používaní je prakticky nemožné ho rozbiť.
  • No pokiaľ by sa nám to nejakým spôsobom „podarilo“, kalené sklo sa nerozsype na veľké črepy, ale na malé zaoblené časti, ktoré sú z bezpečnostného hľadiska úplne neškodné. Takisto však spomeňme, že mnohé z týchto dverí, respektíve skiel sú vybavené špeciálnou fóliou, ktorá v takomto prípade rozbité kúsky zachytí.

interirér
Spomenul som však takisto zaujímavú možnosť a stále populárnejší doplnok- sklenené deliace steny. Aký majú efekt?
Dokážu rozdeliť väčšie priestory na niekoľko menších a izolovaných miestností s tým, že nimi prechádza svetlo a následne nemusíme riešiť problémy s osvetlením. Veľmi praktickým a estetickým spôsobom tak oddelíme priestory. Tento variant je vidieť predovšetkým v obchodných centrách a najmä v kancelárskych priestoroch, no svoje miesto si našiel aj v moderných domácnostiach.

5/5 - (1 vote)