Nezařazené

Internet a jeho čaro – s čím netreba strácať čas?

Na internete dnes trávi čas skoro každý, no mnoho ľudí si nevie úplne vyselektovať, čo je naozaj užitočné a s čím už strácajú čas. Týka sa to najmä detí, či mladších, avšak u nich je to pochopiteľné, lebo na internete často len zabíjajú čas. Ak však na internete naozaj trávite veľa času a neviete prestať, je dôležité si aspoň určiť, čomu ten čas budete venovať tak, aby to bolo pre vás prínosné, užitočné a zároveň aj zábavné.

počítač.jpg

  • Vzdelávajte sa – popri tom, ako si píšete s kamarátmi, otvorte si stránky so zaujímavosťami, či sa konkrétne preklikajte k téme, ktorá vás zaujíma a skúste sa okrem toho, že často vediete nezmyselné debaty dlho do noci, aj vzdelávať.
  • Naučte sa niečo nové – každú nudnú chvíľu môžete využiť aj užitočne a naučiť sa niečo, čo ešte neviete. Na YouTube je veľa tutoriálov, stačí si vybrať.
  • Inšpirujte sa – či už budete sledovať nejakú známu osobu, ktorá vás svojim životom, či životným štýlom inšpiruje, alebo sa inšpirujte čímkoľvek, čo je pre vás a najmä pre svet prínosné.
  • Pomôžte – buďte dobrý priateľ a pomôžte inému priateľovi v núdzi. Nie je to síce práve „kamarát na telefón“, ale správy na Facebooku sa počítajú tiež.
  • Niečo vyskúšajte – možno ste už veľakrát dostali chuť vyskúšať recept, ktorý ste videli na internete, tak neváhajte a pustite sa do toho. Ak ste žena, nebojte sa vyrobiť si domácu masku na pleť, či vlasy.
  • Prispejte svojim obsahom – ak môžete ponúknuť nejakú inšpiráciu vy, len do toho. Ani neviete, koľkým ľuďom tým pomôžete a koľkí vás za to ocenia.

tablet.jpg

Čaro internetu spočíva v tom, že tak, ako môžete dávať, môžete aj brať. Je len na vás, ako veľmi sa necháte pohltiť virtuálnou realitou a čo všetko užitočné z internetu a sociálnych sietí načerpáte. Vyberajte s rozumom a pamätajte, že zmárnený čas vám nikto nevráti, a to, čo ste sa naučili a čím ste sa inšpirovali, vám už nikto nevezme.