Nezařazené

Nepekné chodidlá nie sú hendikep

Mnohé z nás poznajú ten pocit, keď si chcú v najkrajšom období roka obuť sandálky, šľapky, žabky alebo akúkoľvek otvorenú obuv, ale ťaží nás pocit, že vyjdeme na ulicu a všetci sa budú pozerať na naše neupravené päty. Sme zúfalé, pedikúra nám vydrží pár dní, na namáčanie a následné opilovanie chodidiel každý večer nemáme čas. Existujú však aj iné účinné a rýchle triky, ktoré tento problém vyriešia už pár dní pred letnou sezónou či odchodom na dovolenku.

na boso.jpg

Exfoliačné ponožky – malý zázrak
Tieto ponožky si hravo poradia nielen s našou zhrubnutou kožou, ale chodidlá hĺbkovo hydratujú, zjemňujú a zbavia ju aj od viditeľných stôp po mozoľoch. Našim pätám môžeme dopriať túto skvelú očistu počas toho, ako pozeráme televíziu, čítame si knihu alebo len tak odpočívame. Stačí si nájsť 60 až 90 minút času a ponožky sa postarajú o ostatné. Poznateľné výsledky sa dostavia po siedmich až dvanástich dňoch.
Elektrický pilník
Ďalším účinným pomocníkom je elektrický pilník, ktorý stačí zapnúť a prácu urobí za nás. Nemusíme si zbytočne dlho močiť nohy vo vode, aby zmäkli. Pilník pracuje na suchej pokožke, je ľahko skladovateľný, môžeme si ho vziať kamkoľvek so sebou. Stačí ho vytiahnuť každý večer na pár minút, sedem dní po sebe a krásne chodidlá sú na svete. A pre ešte hladší efekt nôh po procedúre natrieme päty krémom, ktorý pokožku pekne zregeneruje, zjemní a jeho sladká vôňa bude len spríjemnením celého procesu.

nohy v bazénu.jpg

Čo domácnosť dala
Nie vždy musíme vyhadzovať peniaze na to, aby sme boli spokojné so vzhľadom našich nôh. Naše mamy a babky vedia, čo hovoria, netreba ich nápady teda ihneď zahadzovať do koša. Medzi najobľúbenejšie procedúry patrí bravčová masť, ktorú si natrieme na nohy, zabalíme a necháme vstrebať, taktiež môžeme skúsiť tvaroh zabalený do igelitu a ponožiek alebo zábal z lyžice medu, olivového oleja a cukru. Najlepšie je tieto kúry nechať pôsobiť cez noc.
Je už len na nás, ktorý z týchto trikov si vyberieme. Či už stavíme na rady našich babičiek a mamičiek, alebo siahneme po moderných prípravkoch, dôležité je, aby sme na naše chodidlá nezanevreli a mohli sa nimi hrdo pýšiť a ukazovať ich svetu.