Šport

Lenivé deti? Dožeňte ich k športu!

V dnešnej dobe už nie je nič nové pod slnkom, ak niekde počujete, že dnešné deti sedia iba za počítačom alebo tabletom či mobilom. Že celé dni len presedia v škole alebo doma. A šport im údajne nič nehovorí, nie to, aby sa mu venovali. Samozrejme, česť niektorým výnimkám.
Prečo je tomu ale tak? Zdajú sa vám deti lenivé alebo len ich rodičia, teda i vy, ste to zanedbali a spohodlneli ste?karate-2578819_640.jpg
Nie je tomu tak dávno, keď na školách v hojnom počte bola zastúpená telesná výchova a branné cvičenia. Navyše, aj sa pravidelne konali a prísne dodržiavali. Dnes už aj na tej telesnej výchove deti nerobia takmer nič, snažia sa ulievať.
Prečo ale nemajú vzťah k športu? Dnes už predsa existuje toľko druhov, ktorým by sa mohli venovať. Rozumieme, že nie každý je tomu naklonený a máme aj deti, ktoré sú skôr umelecky nadané. V športe sú skrátka ako také polená. No určite je dobre, ak zájdu s vami aspoň na prechádzku alebo raz za čas na bicykel.
Pohyb totiž prispieva k zdravému vývoju človeka. Nielen po stránke fyzickej, ale i po stránke psychickej. Denne by sme mali prejsť 10 000 krokov. Ako to, že dnešné decká radšej presedia doma? Čo s nimi?plavání.jpg
Milí rodičia, v prvom rade by ste mali začať vy vašou motiváciou. Jednoducho vziať deti a prihlásiť ich na tenis, hokej, jogu, zumbu, skrátka na hocičo, aby sa aspoň raz týždenne hýbali. Pravidelný pohyb je základ. Prispieva k správnemu vývinu svalov a kostí, buduje silu a ohybnosť a necháva vaše ratolesti šťastnými, pretože pri každom športe sa vyplavujú endorfíny, tzv. hormóny šťastia. Ak inklinujú k tancu, prihláste ich tam. Ak sú skôr spoločenský, vhodným by bol kolektívny šport. Ak sú introverti, možno by vhodným riešením bola joga, karate alebo plávanie.
V dnešnej dobe okrem krúžkov škole a rôznych tanečných štúdií a športových klubov existujú aj kurzy, napríklad plavecké. Skúste tam vaše dieťa prihlásiť a podporujte ho v tom! Navyše, aby sa necítilo samé, môžete sa pokojne pridať i vy.