Nemusíte sa športu venovať každý deň ako vrcholoví športovci. Skutočne stačí len dva či trikrát do týždňa. Okrem dobrej nálady si so sebou môžete priniesť aj skvelú postavu a získať nových priateľov. Prečo je v dnešnej dobre trendom sa hýbať?
Pohyb je pre náš zdravý životný štýl nevyhnutný. Aj keď si musíme všetci priznať, že s ničím to netreba preháňať. Všimli ste si, že odkedy vaša kamarátka chodí na spinning a váš kamarát do posilňovne, je nejaké spokojnejší sám so sebou? Je menej nervózny, vydrží viac a dokonca má stále úsmev na tvári a jeho okruh známych sa zvýšil? To všetko môžete získať aj vy!plávanie žena bazén.jpg
Pokiaľ sa hanbíte pred ostatnými, nemusíte cvičiť v exteriéri alebo navštevovať kurzy. Hoci je pravda, že čím viac ľudí cvičí, tým je väčšia motivácia a svoje nadšenie môžete zdieľať s ostatnými, ktorý sa o daný šport zaujímajú tiež. Cvičiť teda pokojne môžete aj doma.
Môžete si vybrať z rôznych druhov, či už ide o spoločenské, respektíve skupinové športy alebo individuálne. Každý pohyb je dôležitý. Aj prechádzka denne s vami spraví zázraky!korčuľovanie rodina.jpg
A čo vám navrhujeme my? V našom živote má priestor joga a spinning. Jedno je zamerané na relaxáciu, sztrečing, natiahnutie svalov a to druhé na energiu, výbušnosť a kondíciu. Oba športy sú nesmierne prínosné pre každého človeka a vhodné aj pre tých, ktorí majú problémy s chrbticou a kĺbmi. Samozrejme, v tomto prípade má prioritu joga.
Spinning dokonca môžu navštevovať i staršie deti. Je vhodný pre ženy, ale i pre mužov. Cvičí sa skupinovo a je zameraný na precvičenie stehenných svalov a takisto na lýtka, ale zapájate i driek. Choreografie sú rôzne, takže každý tréning je iný a pritom nesmierne zábavný! Ak nestíhate, zvolíte si vlastné tempo. Je jasné, že nebudete vládať toľko, ako skúsení inštruktori, ale ide predsa o to, aby ste sa zlepšili a vybudovali si kondičku.
Okrem toho aj beh a plávanie je to, čo nás napĺňa. Je však vhodné zo začiatku zvoliť si trénera, aby ste cvičili správne a neničili si napríklad chrbticu. Radšej trénujte krok za krokom a pomaly budujte silu, ako všetko naraz. Veď trpezlivosť ruže prináša.
A čo vy? Aký šport by ste si zvolili?