Šport

Zmeňte svoj život športom!

Nemusíte sa športu venovať každý deň ako vrcholoví športovci. Skutočne stačí len dva či trikrát do týždňa. Okrem dobrej nálady si so sebou môžete priniesť aj skvelú postavu a získať nových priateľov. Prečo je v dnešnej dobre trendom sa hýbať?
Pohyb je pre náš zdravý životný štýl nevyhnutný. Aj keď si musíme všetci priznať, že s ničím to netreba preháňať. Všimli ste si, že odkedy vaša kamarátka chodí na spinning a váš kamarát do posilňovne, je nejaké spokojnejší sám so sebou? Je menej nervózny, vydrží viac a dokonca má stále úsmev na tvári a jeho okruh známych sa zvýšil? To všetko môžete získať aj vy!plávanie žena bazén.jpg
Pokiaľ sa hanbíte pred ostatnými, nemusíte cvičiť v exteriéri alebo navštevovať kurzy. Hoci je pravda, že čím viac ľudí cvičí, tým je väčšia motivácia a svoje nadšenie môžete zdieľať s ostatnými, ktorý sa o daný šport zaujímajú tiež. Cvičiť teda pokojne môžete aj doma.
Môžete si vybrať z rôznych druhov, či už ide o spoločenské, respektíve skupinové športy alebo individuálne. Každý pohyb je dôležitý. Aj prechádzka denne s vami spraví zázraky!korčuľovanie rodina.jpg
A čo vám navrhujeme my? V našom živote má priestor joga a spinning. Jedno je zamerané na relaxáciu, sztrečing, natiahnutie svalov a to druhé na energiu, výbušnosť a kondíciu. Oba športy sú nesmierne prínosné pre každého človeka a vhodné aj pre tých, ktorí majú problémy s chrbticou a kĺbmi. Samozrejme, v tomto prípade má prioritu joga.
Spinning dokonca môžu navštevovať i staršie deti. Je vhodný pre ženy, ale i pre mužov. Cvičí sa skupinovo a je zameraný na precvičenie stehenných svalov a takisto na lýtka, ale zapájate i driek. Choreografie sú rôzne, takže každý tréning je iný a pritom nesmierne zábavný! Ak nestíhate, zvolíte si vlastné tempo. Je jasné, že nebudete vládať toľko, ako skúsení inštruktori, ale ide predsa o to, aby ste sa zlepšili a vybudovali si kondičku.
Okrem toho aj beh a plávanie je to, čo nás napĺňa. Je však vhodné zo začiatku zvoliť si trénera, aby ste cvičili správne a neničili si napríklad chrbticu. Radšej trénujte krok za krokom a pomaly budujte silu, ako všetko naraz. Veď trpezlivosť ruže prináša.
A čo vy? Aký šport by ste si zvolili?

4.5/5 - (2 votes)