Služby

Služby na internete, ktoré vás prekvapia svojou bizarnosťou

Internet bol odjakživa zaplavený bizarnosťami, ľudia sa tam doslova dokážu vyblázniť bez nejakých mantinelov, ponúkajú najčudnejšie služby. Niektorí to vzali doslova a vymýšľajú, kto ponúkne väčšiu bizarnosť. Určite si niektorí pamätáte web  „milliondollarhomepage“, funguje síce dodnes, ale asi už nepredáva. Majiteľ tohto webu na svojej stránke predával reklamné pixely, jeden za 1 dolár, spolu to bolo 1 milión pixelov, a tak sa stal milionárom. Svojho času mala táto stránka taký úspech, že takmer vždy bola vypredaná. Podobný úspech zaznamenala v poslednom období stránka, na ktorej ponúkajú možnosť odreagovania sa „vytrúbením“ prezidenta Trumpa. A že má stránka úspech, o tom svedčí 600 tisíc vytrúbení.  Venujme sa však reálnym komerčným službám, takisto trocha bizarným, no predsa sa na internete uchytili a zarábajú.

karneval
 
Pozrite sa na zopár z nich:
 

  • Potato Parcel

Ironicky povedané „práve toto mi v živote chýbalo“! Hovoríme o službe s názvom Potato Parcel, ktorá prináša do nudného života osvieženie. Vďaka tejto službe je možné poslať komukoľvek na svete
fotku, odkaz alebo správu na „zemiaku“! Odkaz alebo správa na tejto zelenine vás bude stáť iba 10 dolárov, no fotka vás vyjde drahšie asi o 5 dolárov. A niečo špeciálne: „valentínske“ zemiaky, no nevyužite to…
 

  • Smradľavý priateľ

Možno ste sa ž stretli s nepríjemnou situáciou, keď niekto vo vašom okolí príliš nevoňal, vlastne doslova smrdel, tak máte príležitosť využiť službu My Friend Smells. Po zaplatení poplatku 5 dolárov môžete anonymne poslať odkaz tej osobe s textom, že by mal so sebou niečo robiť, lebo smrdí. Aké jednoduché, či?
 
měsíc

  • Koza na prenájom

Koniec hlučným a smradľavým kosačkám, ktoré ničia naše životné prostredie, teraz máte možnosť uľaviť našej matičke zemi a namiesto kosačky si prenajmite kozu! Je to výhodné a ekologické, a nakoniec, koza s trávnikom urobí to isté ako kosačka.
 

  • Sloní trus

Táto internetová stránka funguje už niekoľko rokov. Firma, ktorá službu ponúka, začínala s donáškou len slonieho trusu, no dnes toho ponúka podstatne viac. Objednať sa dá batoh alebo papuče v tvare hovna, ale aj špeciálne valentínske masky na tvár a vankúšiky, tiež v tom istom tvare.
 

  • Mesiac na predaj

Stránka sa nazýva sa The Lunar Registry a vo svojej ponuke má na predaj parcely na Mesiaci pre jednotlivcov. Jeden aker jeho pôdy vás bude stáť asi 30 dolárov, no môžete získať aj množstevnú zľavu.
 

sladké brambory

  • Omnipresenz

Jedná sa o španielsky startup, ktorého cieľom je vybrať ľudí a urobiť z nich avatarov. Majú na sebe umiestnenú kameru a vy môžete cez nich spoznávať nových ľudí, dávať im príkazy, čo majú robiť a tak byť priamo v centre diania, no aktuálne je služba pozastavená. Napriek sociálnemu aspektu autorov o podpore bezdomovcov tým, že si od nich niečo kúpite, je to predsa len trochu neobvyklé, sediac pred monitorom niekomu radiť, že si má kúpiť pečené gaštany na trhu v Ríme…