Služby

Počasie môže z pobytu pri mori urobiť peklo za nemalé peniaze

Je to každý rok tá istá pesnička, na prelome zimy a jari treba zarezervovať ten najlepší dovolenkový  zájazd, za najnižšiu cenu, do našej najobľúbenejšej letnej destinácie. Kúpa letenky predsa nie je lacná záležitosť a keď sa dá v predstihu ušetriť, tak prečo nie? Na aké verzie počasia sa treba pripraviť, ktoré si zarezervovať, ani kúpiť nedokážeme?
 kufr.jpg

  • Zlé počasiemôže z vysnívanej dovolenky urobiť nočnú moru. Veď si to predstavme, prídeme k Jadranu, natešení že sa ideme kúpať, a v tom hromy-blesky, dážď a samozrejme vietor, ktorý silným dunením tvorí vlny a tie kvalitne premiešajú vodu čo sa práve pre Vás týždne ohrievala. Takto sa musíte máčať v nepríjemnej studenej vode ktorá nikomu nevonia. Najhoršie na tom však je to, že s tým nemôžete vôbec nič urobiť.
  • „Príliš dobré“ počasiesa dá v preložiť ako silné slnko bez jediného mráčiku na oblohe a o vánku sa ani nechyruje. Takéto niečo automaticky vedie k spáleniu našej pokožky, úpalom alebo odpadnutiam kdekoľvek na ulici, čo by určite nikto z nás nerád zažil. Opustiť klimatizovaný apartmán alebo hotel sa nikomu nechce, čo vedie k dňu ktorý sme celý preležali, samozrejme za nemalé peniaze
  • Ak však chceme ideálne podmienky, potrebujeme k tomu správne načasovanie a kusisko šťastia. Teplotu vzduchu by každý chcel inú, ale ako štandard si prajeme niečo okolo tridsiatich stupňov čo je pri miernom vetríku dobrá a znesiteľná teplota. Slniečko nemusí predsa páliť jak na Sahare, tak nejaký ten mráčik na oblohe nebude na zahodenie. Voda je akurát taká dobrá ako sme si ju predstavovali a nič nám nebráni ísť sa okúpať a zažiť tak nezabudnuteľný čas pri vode.

 pláž.jpg
Ten kto sa bojí, že zažije pohromu a nevydarenú dovolenku, často zariskuje s ubytovaním a vyrazí vtedy keď je predpoveď na najbližšie dni podľa jeho predstáv. Takto sa však nedá ísť všade, no Chorvátsko alebo Taliansko by nemal byť najmenší problém. Stačí si zbaliť potrebné vybavenie, vypražiť rezne na cestu a ide sa! Hľadanie nocľahu nemusí byť problém najmä ku koncu sezóny a tak môžeme tráviť čas na pláži presne tak ako chceme.