Tovar

Dovoz tovaru spôsobuje problémy

Zo zahraničia dovážame rôzne potraviny a výrobky.  Týmto dovozom sa cena potravín rýchlo stúpa. A nielen to. Tieto potraviny môžu negatívne ovplyvniť naše zdravie. Dovážame ovocie a zeleninu a sami nevieme ani odkiaľ pochádza, kde a v akých podmienkach bola vypestovaná. Koľko umelých hnojív a postrekov bolo na ňu použitých a my ich všetky bezstarostne konzumujeme. Umyjete si ovocie či zeleninu a myslíte si, že všetko je preč? Ak by ste ochutnali ovocie, ktoré je vypestované bez umelých hnojív, mali by ste pocit, že konzumujete úplne iné ovocie. Tak prečo dávame prednosť tovaru zo zahraničia? Kvôli cene. Aj keď cena kvôli dovozu stúpne, stále je nižšia ako cena potravín, ktoré si vypestujeme tu na Slovensku. Prečo? Lebo v slovenských výrobkoch je používané minimálne množstvo postrekov  a tak vypestovanie chutnej a zdravej zeleniny alebo ovocia je náročnejšie či na financie alebo čas.

přepravní kontajnery.jpg

Ak budeme kupovať slovenské výrobky zistíme, že aj napriek vyššej cene, ktorá nie je radikálne vyššia, sa nám to oplatí viac. V prvom rade sa nemusíme obávať toho čo vlastne jeme. Nemusíme sa báť toho aká choroba nás postretne. V druhom rade pomôžeme Slovensku. Zistíme, že ak budeme samostatnejšia krajina, ktorá nie je závislá na dovoze potravín z iných krajín, začne byť Slovensku finančne na tom lepšie. A v treťom rade nebude to mať škody do budúcnosti. Dovozom iných potravín zo zahraničia neprichádzajú na Slovensko len potraviny, ale aj hmyz  a vajíčka na potravinách. Tak dochádza k prínosu nových druhov hmyzu, ktoré sa premnožia a spôsobujú škody. Náš hmyz a dokonca ani naše neprospešné pre nás postreky sa ich nedokážu zbaviť.

supermarket.jpg
 
Slovenské výrobky nájdete v každom obchode. Dajú sa rozoznať veľmi ľahko. Každý slovenský výrobok je označený etiketou so skratkou SK.  Podporme Slovensko a kupujme to,  čomu môžeme naozaj veriť, bez toho aby sme mali obavy.